Édouard Louis: KI ÖLTE MEG AZ APÁMAT I Az ea. után közönségtalálkozó
PRIDE FESZTIVÁL
Füge Produkció - ESZME I Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete
Édouard Louis:
KI ÖLTE MEG AZ APÁMAT
„Ha ez egy színházi szöveg lenne, ezekkel a szavakkal kellene kezdődnie: Egy apa és egy fiú néhány méterre állnak egymástól egy hatalmas, üres térben. Ez a tér lehet egy búzatábla, egy elhagyott és kietlen gyártelep, egy iskola sportpályája. Talán havazik. Talán a hó lassan befedi, eltünteti őket. Az apa és a fiú szinte soha nem néznek egymásra. Csakis a fiú beszél, az első mondatai megjelennek kivilágítva egy papírlapon vagy egy vetítővásznon, megpróbálja megszólítani az apját, hozzá beszélni, de nem tudni miért, az apa mintha nem értené őt. Közel vannak egymáshoz, mégsem találják egymást. A bőrük néha érintkezik, kapcsolatba kerülnek, de még ekkor is, ezekben a pillanatokban is távol maradnak egymástól. Az, hogy egyedül a fiú és csakis ő beszél, mindkettejük számára fájdalmas: az apát megfosztja a lehetőségtől, hogy elmesélje a saját életét, a fiú pedig egy válaszra vár, amit soha nem kap meg.”
Édouard Louis

Schedule
Édouard Louis önéletrajzi regénye emléktöredékeken keresztül mutatja be az író és édesapja kapcsolatát: küzdelmeiket egymással, egymás megértéséért és elfogadásáért, illetve az egymás iránt érzett szeretet megéléséért és kimutatásáért. A szerző meghatározása szerint a szöveg apjához írt szerelmeslevelek összessége, vagy még inkább egy regény arról, hogy miért olyan nehéz kimondani egymásnak: szeretlek. A Ki ölte meg az apámat egy intim történet, mégis a politikai környezet és a társadalmi felelősség kérdése áll a középpontban. Az előadás arra tesz kísérletet, hogy ötvözze a bábszínházat a kortárs tánccal, a szövegkórust a politikai kiáltvánnyal.
Az előadás követően beszélgetést tartunk az alkotókkal. Moderál: Konkol Máté - filmrendező
Édouard Louis QUI A TUE MON PERE című könyve alapján.
Játsszák: Bánky Sára, Bartos Ági, Csarkó Bettina, Csernák Norbert, Hrisztov Toma, L. Nagy Attila, Szekeres Máté
Szerző: Édouard Louis
Fordította: Pallai Mara
Látvány: Lázár Helga
Zene: Kákonyi Árpád
Dramaturg: Bíró Bence
Asszisztens: Szirtes Lili Lujza
Produkciós vezető: Gulyás Dóra
Rendezők: Kovács Domokos, Szenteczki Zita
Fotó: Gulyás Dóra
Az előadás a Füge Produkció és az ESZME közös előadása.
Copyright @ 2018, Edouard Louis
All rights reserved
Külön köszönet Salus Orthopedtechnika Kft-nek.
Támogatók: Kulturális és Innovációs Minisztérium, Füge Produkció, ESZME - Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete, Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház
16+
"A rendezvény a 28. Budapest Pride Fesztivál programsorozatának része. A többi programért kattints az alábbi linkre: https://budapestpride.hu/fesztival/program. A rendezvényen a Budapest Pride Házirendje érvényes: https://budapestpride.hu/.../a-budapest-pride..." / "This event is the part of the 28th Budapest Pride Festival. For more events please follow this link: https://budapestpride.com/festival/schedule/. This event falls under the regulations of Budapest Pride's
house rules: https://budapestpride.hu/.../a-budapest-pride..."
Keress minket bátran, ha kérdésed merülne fel!
Jurányi House
The Jurányi Production Community Incubator House has become a key venue in the capital's cultural life, a vibrant hub of the contemporary art scene. Our aim in creating the Jurányi was to find a stable, shared home for the independent theatre and creative arts sector, providing the infrastructure necessary for its day-to-day operations. We wanted to create a cultural centre in the Buda area, a "contemporary art house" where theatre-loving young people could spend a few hours over a coffee or even a theatre performance, a creative children's activity or an acrobatic movement class, thus re-filling the abandoned educational institution with an active community life. Jurányi is more than just a theatre in Buda, it is a creative and creative base where visitors can enjoy a varied artistic, community, and educational program, in addition to a regular repertoire of 300 productions a year. We are proud that the Jurányi House is now a graduation subject in some art schools.