XVII. Fool Moon Acappella Fesztivál

2024-09-12T18:00:00.000Z

2. nap: Fool Moon (HU) és The Real Group (S)

Sep
12

Program

The Real Group (Svédország)

A Real Group legendás és stílusteremtő vokálegyüttes Svédországból. Egyedüli hangszerként a hangjukat használva egyedi hangzásvilágot alakítottak ki a jazz, pop és skandináv kórusszene határain belül. A csapat 1984-ben alakult, és immár több mint 40 éve turnézik világszerte.

A tökéletes hangzás iránti elköteleződésük, személyes hangvételük és saját szerzeményeik révén nemcsak az acappella zene megszállottjai, hanem más zenerajongók körében is ismertek.

Széles körű repertoárjuk és a tagok kiváló zenei képzettsége lehetővé tette az együttes számára, hogy együttműködjön szimfonikus zenekarokkal, jazzformációkkal, popcsapatokkal és neves előadóművészekkel, köztük Barbara Hendricksszel, Toots Thielemansszal és Sir George Martinnal. Emellett felléptek a svéd királyi család előtt, a FIFA Labdarúgó-világbajnokság megnyitóünnepségén Dél-Koreában, továbbá számos államfő, köztük a japán császár színe előtt.

Fool Moon (Magyarország)

Hazánk első számú, többszörös nemzetközi díjas pop-acappella együttese immár 20 évnyi újító- úttörő munkát tudhat maga mögött. A Fool Moonnak köszönhetően az acappella - azaz a hangszerek nélküli, énekelt popzene - soha nem látott népszerűségre tett szert a magyar közönség körében. Humoros és szórakoztató, de magas szakmai színvonalú és igényes stílusú koncertjeik során a műfajjal ismerkedő és a zenéhez értő hallgatók is egyaránt találnak kedvükre valót. Rendhagyó zeneóráik, mesterkurzusaik, tévés szerepléseik hatására Magyarországon az acappella zene előtérbe került, és egyre több acappella együttes megalakulásának mozgatórugója is. Eddigi pályafutásuk alatt 7 nagylemezt, 13 nemzetközi és magyar díjat, számos jelölést, elismerést, és a hazai zenei élet legnagyobb előadóival közös együttműködést mondhatnak magukénak. Nevükhöz fűződik a magyar popzene történetének első, rádiók által is játszott pop-acappella slágere is, a “Kettesben jó”, amely a Sherlock Holmes nevében című ifjúsági film végefőcím-dalaként csendült fel a hazai és külföldi mozikban. Ugyancsak a Fool Moon az első acappella formáció, mely A Dal c. Eurovíziós dalválogatóban szerepelt. Az együttes a II. helyezésig menetelt saját, It Can't Be Over c. dalával, amely által az egész ország megismerhette őket és a pop acappella műfajt.

20 éves pályafutásuk alatt együtt dolgoztak a legismertebb hazai előadókkal, többek között Presser Gáborral (1 koncert), Zsédával (Ünnep), Szolnoki Péterrel és a Bon-Bonnal (Bon-Bon: Dupla élvezet), Malek Andreával (Retúr), Szekeres Adriennel, Rúzsa Magdival, Szirtes Edina „Mókus”-sal, Kováts Krisztával (Arany- óra), a Magna Cum Laudéval (Magnatofon) vagy Edvin Martonnal. 2008-ban a Fool Moon képviselte Magyarországot Csézyvel a belgrádi Eurovíziós Dalversenyen, valamint 2016-ban Fehérvári Gábor Alfréd ”Freddievel” Stockholmban.

Külföldi fesztiválok gyakori résztvevői, melyek alkalmával közösen lépnek fel a nemzetközi acappella éneklés sztárjaival. Fennállásuk 18 éve alatt a Fool Moon több mint 20 országban koncertezett Ázsiában és Európa-szerte.

A vokális zene népszerűsítése céljából 2005-ben, Szegeden életre hívták az első magyarországi acappella ünnepet, a “Fool Moon” Nemzetközi Acappella Fesztivált, ahol minden évben vendégül látják a nemzetközi és magyar acappella élet legnevesebb együtteseit, valamint bemutatkozási lehetőséget biztosítanak a feltörekvő, hazai tehetségeknek is. A Fool Moon 2002 óta több mint 1000 alkalommal tartott mesterkurzust az acappella éneklés történetéről Magyarország 12 megyéjében, a Filharmónia Magyarország szervezésében, 6-18 éves diákok számára

Helyszín

IH - SZEGEDI RENDEZVÉNY- ÉS MÉDIAKÖZPONT

2008. szeptemberében nyitotta meg kapuit a teljesen felújított IH Rendezvényközpont. A volt Ifjúsági Ház a mai kor követelményeinek és igényeinek megfelelő modern szórakoztató és rendezvényközponttá alakult és sokszínű programkínálatával hamarosan a szegediek közkedvelt találkozóhelyévé vált.

Kapcsolódó események