Varga Veronika, Sofia Labropoulou, Smuk Tamás
Az anatóliai görögök a 19. század első harmadáig tartó békés és virágzó mikrokozmoszának sokszínű központja, Szmirna, a mai napig a görög kulturális emlékezet és identitás egyik fontos jelképe. Az 1920-as, 1930-as években íródott dalok és igaz történetek, valós személyek emlékeinek felidézése által egy időutazáson vehetünk részt, amelyben Varga Veronika éneke és történetmesélése vezet minket. És hogy a kis-ázsiai görögség kultúrájának hiteles nyomdokain járjunk, az előadásban felcsendülő dalok az anatóliai népek ikonikus hangszereinek kíséretében szólalnak meg: Sofia Labropoulou az egész Közel-Kelet és Mediterráneum életérzését magába rejtő, kanoun nevű hangszer neves művésze, és Smuk Tamás, a keleti ütőhangszerek elismert magyarországi játékosa lép színpadra Varga Veronika mellett.
Program
Anatólia, más néven Kis-Ázsia egy olyan félsziget, amely a történelem folyamán számos nép és kultúra fénykorának és enyészetének adott helyet, köztük a görögség egy különleges magjának. Az anatóliai görögök a 19. század első harmadáig tartó békés és virágzó mikrokozmoszának sokszínű központja, Szmirna, a mai napig a görög kulturális emlékezet és identitás egyik fontos jelképe, így történetei és zenéje különösen jelentős helyet foglalnak el a görögök – és voltaképpen, az egész világ – szívében. Az anatóliai emberek mindennapjait és sorsát igaz történetek és egy páratlanul prosperáló kultúra mély érzelmeket kifejező dalai vetítik elénk, amelyeknek személyes hangvétele szinte azt az érzést kelti, mintha mi magunk is ott éltünk volna azon a rengeteg szépséggel megáldott földön, amely megannyi kincset növelt, majd elveszett paradicsomként ugyanennyi bánatot termett.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.