Parno Graszt, Nadara
A Parno Graszt az egyik legeredetibb, legnépszerűbb autentikus cigány zenét játszó zenekar, akik egyedi színpadi megjelenésükkel, hagyományos hangszereikkel, utánozhatatlan táncos előadásmódjukkal és bődületes energiájukkal járulnak hozzá a közönség garantált, mindent elsöprő hangulatához. A zenekar bejárta már szinte az egész világot, koncerteztek Európa szerte, Ázsia több országában, többször az USA-ban és Mexikóban is. A sikerélmény mindenhol ugyanaz, önfeledt örömzene és tánc.
Program
A több mint 30 éve működő banda a kezdetektől fogva slágereket hozott létre. A zenekar folyamatosan új stílusú és megjelenésű dalokkal készül, hogy minél színesebbé tegye a repertoárt és mindenki számára elérhetővé váljon az igazi Parno Graszt életérzés. Évről-évre szintén elismert előadókkal kollaborál a zenekar, idetartozik a Bohemian Betyars, Punnany Massif, Bagossy Brothers, Pogány Induló.
A hétfős zenekar (amely alkalomadtán 9 főre bővül), egy családot alkot. A tagok közötti kapcsolat megrendíthetetlen, mivel mindenki rokonságban áll mindenkivel. Talán ez lehet a zenekar sikerének egyik titka, a törhetetlen egység. Az 1987-ben alapított paszabi zenekar 2002-ben jelentette meg első nagylemezét, a nagy sikert aratott Rávágok a zongorára című albumot. Amit további öt önálló nagylemez követett, a legutóbbi, a 2024-es Suttog a szél című kiadvány.
◖ Nadara ◗
A Nadara együttes szíve és lelke az Erdélyben új hazát találó harmonikás Alexandra Beaujard és férje a népzenéjéről méltán híres Szászcsávásról származó Jámbor Ferenc "Tocsila". Zenéjük sokszínű, akárcsak Erdély kulturális arculata: elegyednek benne az erdélyi - különösen kalotaszegi és vízmelléki - falvakból származó és a városi, modern, sokszor Erdélyen túli hatásokat tükröző dallamok, a magyarok, románok, cigányok népzenéje, vagy épp népies műzenéje.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.