Gyöngyösi Ivett zongoraestje
Zongorahangolódás-sorozatunkban ezúttal Gyöngyösi Ivett kalauzol el minket Claude Debussy különleges zenei világába. Debussy ugyanis sokat utazott szerte a világban, amely számára nemcsak fizikai, hanem spirituális élmény is volt, valamint mély hatást gyakorolt művészetére is. Az est műsora – Debussy szólózongorára írt prelúdiumainak első kötete – egyfajta zenei útikalauz, amely tizenkét különböző „megállót” kínál a szerző változatos és sokszínű zenei tájain: mindegyik darab egy-egy sajátos hangulatot vagy történetet tár fel, mintha utazásai során szerzett élményeinek lenyomatai lennének.

Program
A Zene Háza missziójához híven a közönséget ez alkalommal is igyekszünk a lehető legközelebb hozni a zenéhez, ebben Bodor Kata művészettörténész, a Szépművészeti Múzeum munkatársa lesz segítségünkre, aki az est során megidézett korszak képzőművészetéről, ennek Debussy zenéjéhez fűződő kapcsolatáról fog beszélni.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.