Budai otthonok és női identitások a két világháború közötti Magyarországon
Géra Eleónora habilitált egyetemi docens az MTA doktorának előadása
Milyen volt az úri családok otthona, hogyan működött a háztartásuk, hová mentek sétálni és szórakozni? Mivel töltötte napjait a „nem dolgozó” úrinő? Az előadás konkrét példák segítségével ezekre a kérdésekre keresi a választ.
Budai otthonok és női identitások a két világháború között: Az első világháború után a középosztálybeli lakás fogalma átalakult, ezzel párhuzamosan békebeli társnőikéhez képest a nők mindennapi élete, lehetőségei is megváltoztak. A dzsesszt táncoló úrileányok mellett feltűntek az egyetemekre járó és az értelmiségiként tevékenykedő nők is. Az előadás azt mutatja be, mit gondoltak a régimódi és a modern lányokról a korabeli Budán, nekik pedig milyen kihívásokkal kellett szembenézniük.

Program
Belépő: 1500 Ft
Kedvezményes jegy I. kerületi lakosok számára: 1000 Ft
Időpont: június 18. szerda 18:00
Helyszín: MáraiKult (1013 Budapest, Krisztina tér 1.)
Rendezvényünkön kép- és hangfelvétel készülhet, melyet weboldalunkon és közösségi média felületeinken is felhasználhatunk!
MáraiKult /Márai Sándor Művelődési Ház
A MáraiKult jelentős beruházással felújított, új, modern belsővel, de klasszikus, reprezentatív termekkel rendelkező közösségi tér. Törekszünk arra, hogy kifejezetten neves, egyedi minőséget hordozó művészekkel és művészeti műhelyekkel dolgozzunk együtt.