CSET FESZT: BACK-PACK MINI / a Soharóza és a Jónás Vera Experiment kamarakoncertje

2023-05-03T16:00:00.000Z

az egészestés BACK-PACK koncertperformansz rövidített szabadtéri kamaraverziója

a Soharóza és a Jónás Vera Experiment koncertje

a CSET FESZT keretében

Mechwart liget (esőhelyszín: Jurányi Ház, színházterem)

May
03

Program

A személyes hangvételű koncert egy közvetlen, közös utazás az egyén saját legmélyére - főszerepet kapnak az örökölt tulajdonságaink, felvett mintáink, családi hagyományaink és berögződéseink – vagyis a születéstől cipelt hátizsákunk.

Mennyiben jelöli ki az ember útját a születésekor kapott csomag? Milyen generációs hagyományokat örökítünk tovább, és miket teremtünk a következő generáció számára? Mire vagyunk hosszútávon is büszkék, mitől próbálunk jó ideje szabadulni? Mennyiben játszanak szerepet egyéniségünk és gondolkodásmódunk kialakulásában a külső körülmények és van-e olyan, ami kódolva van legbelül? Lehet-e változtatni, kitörni? A koncertprogrammal az alkotók ezekre a kérdésekre adott válaszaikat állították színpadra.

Jónás Vera, Halas Dóra és a Soharóza énekesei hosszú hónapokon keresztül vizsgálták családi örökségüket, rengeteg kutatómunkával és fókuszált beszélgetéssel, sokszor családtagjaik bevonásával is. A legfontosabb tapasztalatokat közösségi zeneszerzési módszerekkel formába öntve született meg új előadásuk zenei anyaga és narratívája, amely a Back-Pack, azaz hátizsák címet kapta. A csapat egészen apró részletekig elemzi a velünk született, folyamatos változásban lévő, de soha le nem tehető hátizsák tartalmát. A közös munka eredménye egy néha megrendítően őszinte és szívbe markoló, de végig mély szeretetből építkező koncert, melynek során bizonyára a nézőkben is előbukkannak majd emlékeik.

A koncert a CSET FESZT keretén belül látható.

Helyszín

Jurányi Ház

Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház mostanra meghatározó helyszíne lett a főváros kulturális életének, pezsgő színfoltja a kortárs művészeti közegnek.

Az egykori középiskola mintegy 6700 négyzetméteres impozáns épületének osztálytermei és tanári szobái próbatermekké és irodákká, műhelyekké és showroomokká, a tornatermek játszóhelyekké alakultak át, a sulibüféből pedig kávézó és galéria lett. Ami viszont változatlanul megmaradt, az a tehetséggondozás, a fiatalos légkör és az értékteremtés. Jelenleg napi szinten a Házban több mint hatvan tagszervezet, köztük 25 regisztrált előadó-művészeti, számos alkotó- és vizuális művészeti csoport, valamint egyéb civil szervezet dolgozik.

A Jurányi létrehozásával az volt a célunk, hogy egy stabil, közös otthont találjunk a független színházi és alkotóművészeti szektornak biztosítva a napi működéshez szükséges infrastrukturális hátteret. Szerettünk volna kialakítani a budai miliőben egy olyan kulturális centrumot, egy „kortárs művházat”, ahol a színházbarát fiatalok egy kávé mellett vagy akár egy színházi előadáson, kreatív gyerekfoglalkozáson vagy akrobatikus mozgásórán szívesen eltöltenek pár órát, ezáltal aktív közösségi élettel töltve meg újra az elhagyott oktatási intézményt.

A Jurányi több mint egy budai színház, alkotói és kreatív bázis, ahol a visszatérő repertoár, az évi 300 produkció mellett változatos művészeti, közösségi és oktatási programokkal találkozhatnak a látogatók. 2012-es megalakulása óta a Jurányi népszerűsége mind a független művészek, mind a közönség köreiben folyamatosan növekszik. Büszkék vagyunk arra, hogy mára bizonyos művészeti szakközépiskolákban érettségi tétel lett a Jurányi Ház.

Kapcsolódó események