Siklósi Örs kiadatlan szólólemez listening
Siklósi Örs, a 2021-ben elhunyt énekes-dalszerző nem csak az AWS-ben alkotott maradandót: szólóprojektjében saját szerzeményeit és feldolgozásokat adott elő egy szál gitárral. Dalai régóta gyűltek, sok közülük nem fért bele az AWS világába, így Örs csak szűk körben, barátainak játszotta el őket. Később ezekből önálló estek formálódtak, majd 2014-ben megszületett egy külön zenekar is: az Ersch.

Program
Az Ersch formációt Örs zenésztársaival és barátaival, Veress Áronnal, Varga Gergővel és Gadolla Gergellyel hívta életre, első közös daluk és klipjük, a Bajt okoz 2016-ban jelent meg. 2019-ben megfogalmazódott benne, hogy az évek során született dalokból nagylemezt szeretne, amelyet fel is énekelt, szinte csak az utolsó simítások hiányoztak, amikor a munkafolyamat félbeszakadt. Családja és barátai úgy érezték, ez az anyag túl értékes ahhoz, hogy a fiókban maradjon, így összefogtak, hogy befejezzék a szólólemezt. A folyamat hosszú és érzelmileg rendkívül megterhelő volt – de most eljött az idő, hogy megmutassák, min dolgozott Örs és ők az elmúlt években.
A lemez rendhagyó bemutatója 2025. szeptember 4-én, Örs születésnapján lesz a Magyar Zene Háza nagytermében. A közönség először hallhatja a teljes albumot, az alkotók mesélnek erről az egyszerre fájdalmas, mégis szép folyamatról, az Ersch zenekar pedig három dalt élőben is előad. A helyek száma limitált, de azoknak sem kell aggódniuk, akik lemaradnak: a lemez ugyanezen a napon digitális platformokon is megjelenik, valamint CD-n is elérhető lesz az Örs emlékét gondozó alapítvány weboldalán.
Az eseményre támogatói jegyek válthatók, melyek bevétele teljes egészében az alapítvány munkáját segíti. Egy különleges este lesz ez: a búcsú és a hála pillanata, amikor újra megszólal Örs hangja, úgy, ahogyan ő maga is szerette volna.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.