Szent Mihály Nap Füzér várában 2024
2024. szeptember 28-án tizennegyedik alkalommal várják az érdeklődőket Füzér várában Szent Mihály Nap alkalmából.
Az esemény 10 órakor kezdődik.

Program
Szent Mihály napján is megelevenednek a középkor mindennapjai a Várhegy tetején.
Haditorna bemutató, különleges tárlatvezetések, s további érdekes program teszi kivételessé ezt az alkalmat.
Ha érdekel a kardforgatás művészete és megismernéd technikáját, mindezt pedig egy igazán élő várban tennéd, akkor Füzér várában a helyed.
A szeptembert – népi kalendárium – Szent Mihály havának nevezi. A keresztény hagyomány szerint Szent Mihály egyike a hét arkangyalnak vagy főangyalnak. Művészi alkotásokon többnyire harci öltözékben, karddal, pajzzsal és kopjával jelenítik meg, lábánál a legyőzött sárkánnyal. A magyar néphagyományban Szent Mihály áll a haldoklók mellett, ő kíséri át a lelkeket a túlvilágra. Ehhez a jelenséghez kapcsolódik a Szent Mihály lova elnevezés, amely a Göncölszekérre utal. A Tejút egyik középkori neve Szent Mihály útja.
Szent Mihály naptól kezdődött a kisfarsang ideje, ami Katalin napjáig tartott. A lakodalmak és a bálok évada volt. A Szent György napjakor kihajtott állatokat ezen a napon terelték vissza, a pásztorokat pedig elszámoltatták és kifizették.
Országszerte emlékezetesek voltak a szentmihályi vásárok, ahol a nemcsak a szükséges holmikat tudták beszerezni a vásározók, de szórakozási és ismerkedési lehetőséget jelentett számukra.
Fesztiválokra, koncertekre, sport eseményekre, fürdőkbe, kulturális és művészeti programokra jegyek a JEGYVASARLAS.HU oldalon kaphatók.
Füzér
Füzér (szlovákul: Fizér) község Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, a Sátoraljaújhelyi járásában. Itt található Magyarország legészakibb határpontja.[4] A Hegyköz idegenforgalmának egyik központja, látnivalói közül kiemelkedő Füzér vára.