Új-hullámzás – improvizációk klasszikus zenére
A Susanne Schäffer (1. hegedű), Kruchió Eszter (2. hegedű), Sara Marzadori (brácsa) és Bas Jongen (cselló) alkotta Chaos String Quartet már korábban is kísérletezett a vonósnégyes – egyaránt mint műfaj és mint formáció –, valamint a rögtönzött zene párosításával: Free the Franz című projektjükben Grencsó Istvánnal közösen Schubert műveit adták elő radikális újragondolásban. Ezúttal a magyar jazzélet egyik legaktívabb és legelismertebb zongoraművésze, Pozsár Máté fog csatlakozni hozzájuk, hogy együtt járják körül a kvartettirodalom válogatott remekeit a bécsi klasszikusoktól (Haydn, Beethoven) Sosztakovicson át Ligeti Györgyig.
Program
Az öt zenész célja a koncerttel többek között az, hogy meghonosítsák a third stream, azaz a jazzt a klasszikus zenével szervesen összekapcsoló stílusirányzat Magyarországon egyelőre kevéssé ismert fogalmát és törekvéseit. Erről, és még sok minden másról Gryllus Samu zeneszerző fog az előadás során beszélgetni a fellépőkkel.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.