Az örökség
Füge Produkció
Magyarországon orvoshiány van.
Magyarországon gyerekhiány van.
Egy fiatal gyerekorvos anyja halála miatt Németországból visszatér Borsodba. Ő örököli anyja után a gyerekorvosi praxist, de nem akarja megtartani az örökséget. A praxis körüli ügyek rendezése közben gyanút fog, hogy édesanyja nem csak egy jóságos doktornő volt. Szembe kell néznie azzal, hogy valójában mit is örökölt meg, mikor rámaradt a magyar vidék gyógyításra váró lakossága.

Program
SZEREPLŐK
Mentes Júlia Virginia
Ficza István
Polgár Csaba
Ferenczi Máté / Simon Soma, Polgár Adél / Tanka Natália
ALKOTÓK
Író, rendező: Schwechtje Mihály
Dramaturg: Németh Gábor
Látvány - és jelmeztervező: Torma Mária
Technikus: Langó Ádám, Nagy József
Rendezőasszisztens: Csonka Laura, Papp Krisztina
Produkciós vezető: Gulyás Dóra, Petrovits Genovéva
Fotó: Gulyás Dóra
Schwechtje Mihály 2018-ban a hazai mozikban bemutatott két filmje után, melyeket ő írt és rendezett, most a színházban mesél a mai Magyarországról. Az Aki bújt, aki nem című rövidfilm egy mélyszegény magyar faluban történő gyerekkereskedők tevékenységét mutatta be, a Remélem legközelebb sikerül meghalnod című első nagyjátékfilmje pedig a mai tinédzserek érzelmeibe, szorongásaiba adott betekintést. Az örökség a rendező saját színdarabja, amiben egy külföldről hazatérő fiatal gyerekorvos azzal szembesül, hogy az egykori gyerekorvos anyjának körzetében a hagyományos értékek, mint a tisztesség és az emberség, érvénytelenek.
YOUrányi - Füge Ajándékkártya Online vásárlása ITT...
Beváltható a juranyi.jegy.hu felületén található előadásokra.
AZ ELŐADÁS IDŐTARTAMA
90 perc
Jurányi Ház
Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház mostanra meghatározó helyszíne lett a főváros kulturális életének, pezsgő színfoltja a kortárs művészeti közegnek. Az egykori középiskola mintegy 6700 négyzetméteres impozáns épületének osztálytermei és tanári szobái próbatermekké és irodákká, műhelyekké és showroomokká, a tornatermek játszóhelyekké alakultak át, a sulibüféből pedig kávézó és galéria lett. Ami viszont változatlanul megmaradt, az a tehetséggondozás, a fiatalos légkör és az értékteremtés. Jelenleg napi szinten a Házban több mint hatvan tagszervezet, köztük 25 regisztrált előadó-művészeti, számos alkotó- és vizuális művészeti csoport, valamint egyéb civil szervezet dolgozik. A Jurányi létrehozásával az volt a célunk, hogy egy stabil, közös otthont találjunk a független színházi és alkotóművészeti szektornak biztosítva a napi működéshez szükséges infrastrukturális hátteret. Szerettünk volna kialakítani a budai miliőben egy olyan kulturális centrumot, egy „kortárs művházat”, ahol a színházbarát fiatalok egy kávé mellett vagy akár egy színházi előadáson, kreatív gyerekfoglalkozáson vagy akrobatikus mozgásórán szívesen eltöltenek pár órát, ezáltal aktív közösségi élettel töltve meg újra az elhagyott oktatási intézményt. A Jurányi több mint egy budai színház, alkotói és kreatív bázis, ahol a visszatérő repertoár, az évi 300 produkció mellett változatos művészeti, közösségi és oktatási programokkal találkozhatnak a látogatók. 2012-es megalakulása óta a Jurányi népszerűsége mind a független művészek, mind a közönség köreiben folyamatosan növekszik. Büszkék vagyunk arra, hogy mára bizonyos művészeti szakközépiskolákban érettségi tétel lett a Jurányi Ház.