Párizs zenéje és építészete a századfordulón
A világ legnagyobb gyűjteményeinek kincseit egy térben bemutató Micro-Folie virtuális múzeum március 7-20. között tekinthető meg a Zene Háza előcsarnokában, az installációhoz két ismeretterjesztő előadás is kapcsolódik Katona Júlia művészettörténésszel. Az első alkalom témája: Párizs zenéje és építészete a századfordulón. Hová járt a századforduló párizsi közönsége zenét hallgatni? Milyen épületek és szórakozóhelyek voltak a legnépszerűbbek? Milyen épülettípusok, belső terek adtak helyet a különféle műfajú zenei eseményeknek?

Program
A századforduló Párizsa olyan izgalmas világ, ami még mindig tartogat újdonságot számunkra. A 19. század második felében épül fel a Charles Garnier által tervezett Operaház, ugyanakkor a könnyedebb zenei és szórakoztató műfajok is helyet kapnak különböző koncerttermekben, bárokban, kávézókban. Az előadás során ezeket a helyszíneket látogatjuk végig, a Micro-Folie-projekt segítségével elérhető nagyfelbontású festmények segítségével.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.