A jazz nagy egyéniségei - Sonny Rollins
Ősz hajkorona, sötét szemüveg, vajszínű, zsabós szmoking, hajlott derék, bicegő járás. Így lépett első és utolsó magyarországi koncertjén, 2011-ben a Müpa színpadára a 81 éves legenda. Szájába vette hangszerének fúvókáját, s a zsúfolásig telt nagytermet betöltötte a jól ismert öblös, erőteljes, utánozhatatlan szaxofonhang. A tempós, latinos nyitó számot követően egymás után jöttek az örökzöldek, a táncos calipsók, jó rollinsi hagyomány szerint csupán kiindulási pontként szolgálva a rögtönzéshez, a fantázia szabad szárnyalásához.

Program
Sonny Rollins (1930-) játékában ez a lényeg: a dallamok, dallamtöredékek fejlesztése, variálása, a szaggatott tematikus építkezés, amely referenciaként mindig visszatér az alapokhoz, hogy aztán az improvizáció révén újabb magaslatokba vezesse a hallgatókat. Pályájának csúcsán koncertjei nem álltak másból, mint az improvizációk feltartóztathatatlan áradásából.
Turi Gábor jazz szabadegyeteme a nagy egyéniségeket bemutató sorozatban a tenorszaxofon felülmúlhatatlan mesterével ismerteti meg az érdeklődőket.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.