A kortárs képzőművészet és a botrány
Hogyan nézzünk képeket? Hogy értelmezzünk kortárs alkotásokat? Lehet rosszul nézni egy képet? Egyáltalán mitől kortárs a kortárs? Ezekre és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ neves szakemberekkel, művészettörténészekkel, kurátorokkal és esztétákkal.

Program
Ez alkalommal Mélyi József művészettörténész előadásában a kortárs művészet egyik legprovokatívabb és legmeghatározóbb aspektusával foglalkozunk: a botránnyal. Mi számíthat botrányosnak a művészet világában? Hol húzódnak a határok a botrány erkölcsi, politikai és művészettörténeti vonatkozásában? Az előadás során ezeket a kérdéseket járjuk körbe, miközben a művészet és a társadalom viszonyát vizsgáljuk a legemblematikusabb művek és művészi döntések tükrében.
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Tér-Kép Galéria
A Tér-Kép Galéria egy kortárs művészeti galéria, ahol helyet kapnak a képzőművészeti alkotások, fotóművészek, szobrászok és az iparművészek kiemelkedő munkái egyaránt. A galéria által képviselt, különböző generációkhoz tartozó művészek tevékenységének közös jellemzője a médiumtól független jelenkori eszme, a pillanat ábrázolása. A galéria alapvető törekvése a kortárs művészet és közönségének összekapcsolása. Célunk egy olyan hely megteremtése, ahol a művészek munkáikat egy professzionális szakmai hátterű kontextusban mutathatják be. Ennek alapját a szakmai partnerekkel és a közönséggel való együttműködés jelenti. A Budavári Önkormányzat új galériája a budai kulturális élet egyik meghatározó színhelyén helyezkedik el a Tabán mozitól egy percre, a Horváth-kert szomszédságában.