Víg Társalgó
2025 Apr. 04. 17:00
A Víg Szalon a Vígszínház legújabb játszóhelye, egy meghitt, szalon hangulatú találkozási pont a színház művészei és közönsége számára, mely a Vígszínház kulturális témájú beszélgetéseinek is otthont ad.
A Víg Társalgó beszélgetés sorozat egyik célja az adott téma körbejárásán túl, hogy olyan elismert színházi alkotókat és szakembereket ültessünk egy asztalhoz, akiket a közönség ritkán láthat együtt.
Április 4-én Halász Judit életútját ismerhetik meg.
Szinte hihetetlen, de 2025 májusában lesz 60 éve, hogy Halász Judit a Vígszínház színpadára lépett Csiky Gergely Az udvari kalap című darabjában. Várkonyi Zoltán rendezésében a partnerei voltak Sulyok Mária, Csákányi László, Harkányi Endre, Bilicsi Tivadar és Tomanek Nándor. Az első előadás után felejthetetlen alakítások sora következett nemcsak a Vígszínházban, de a mozivásznon is, hiszen sorra forgatta a jobbnál jobb tévé- és nagyjátékfilmeket, a legjobb rendezőkkel, fantasztikus partnerekkel. A színház és a film mellett pedig már nagyon korán megjelent az életében a zene: több mint 50 éve tartotta élete első koncertjét, és azóta generációk nőttek fel az ő dalain.
Ikon, legenda és példakép – sok ezer előadással és szinte ugyanannyi koncerttel a háta mögött Halász Judit ma is fiatalokat megszégyenítő energiával, odaadással, lelkesedéssel és kíváncsisággal dolgozik. Látható a Pinokkióban, Az ember, aki elvesztette az időt című előadásban és a legfrissebb nagyszínpadi bemutatónkban, a Büszkeség és balítéletben is.
A Víg Társalgóban közelebbről is megismerhetik őt, beszélgetőtársa pedig Sztankay Ádám lesz.

Apr
04
Program
Színlap és jegyvásárlás: https://www.vigszinhaz.hu/Vig_Tarsalgo
A beszélgetések hossza 90 perc, a programról készül egy szerkesztett felvétel is, amit felteszünk a Youtube csatornánkra.
Szeretnénk felhívni vendégeink figyelmét, hogy a Víg Szalon NEM akadálymentesített helyszín!
Helyszín
Vígszínház
A Vígszínház a legnagyobb múltú, legnépszerűbb budapesti színházak egyike. Három játszóhelye (a nagyszínpad, a Házi Színpad nevű stúdió és kamarája, a Pesti Színház) összesen több mint 1700 ülőhellyel rendelkezik. A színház a modern magyar polgári dráma bölcsőjeként is ismert, híres szerzői voltak, mint Heltai Jenő, Bródy Sándor, Szomory Dezső, Lengyel Menyhért, Szép Ernő, Hunyady Sándor, Herczeg Ferenc. A 21. században világszerte jellemző, hogy a nagyobb nézőterű színházak többsége elvesztette közönségének jó részét. A Vígszínház premierjei e tendencia ellenére sikeresek, előadásai szépszámú közönség előtt zajlanak. A színház Budapesten, a Szent István körút Újlipótváros felőli oldalán található.