Legjobban a nőktől féltem

2025-04-30T18:00:00.000Z

Orlai Produkciós Iroda

Legjobban a nőktől féltem - mondja a fiú, akinek egyetlen nap alatt a szemünk láttára hullik szét az élete, majd veszíti el a szerelmét, és hirtelen egy önismereti zsákutcában találja magát. Házszám sehol, tábla nem jelzi a menetirányt, az útvonaltervező nem reagál, és ahelyett, hogy segít- séget kérne, lehajtott fejjel megy tovább.

Mi pedig megyünk együtt ezzel a fiúval, aki min- dennapjaink audiovizuális adok-kapok-ígérgetek brutális tempójában váltogatja maga körül a lányokat, hogy végül ebben zenékkel életre keltett szósöl-kapkodásban megtudjuk: kitől is fél ő valójában a legjobban?

Apr
30

Program

Szereplő:

Dékány Barnabás

Író

Horváth András Dezső

Színpadra alkalmazta

Deés Enikő

A rendező munkatársa

Szirtes Lili Lujza

Fény- és hangtechnika

Langó Ádám

Plakátfotó

Walters Lili

Plakáttervező

Csáfordi László

Rendező

Georgita Máté Dezső

Producer

Orlai Tibor

Fotó: Gálos Samu

Külön köszönet: Ács Petra, Bánky Sára, Bíró Panna Dominika, Csákányi Eszter, Deés Enikő, Ficzere Béla, Hrisztov Toma, Georgita Máté Dezső, Kanyó Kata, László Lili, Messaoudi Emina, Mészáros Martin, Podlovics Laura, Rohonyi Barnabás, Schruff Milán, Staub Viktória, Szakács Zsuzsi, Szalay Bence, Szirtes Lili Lujza, Tenki Dalma, Terhes Sándor, Tóth Zsófia

18+

AZ ELŐADÁS IDŐTARTAMA

90 perc

BEMUTATÓ DÁTUMA

2025.02.07.

Helyszín

Jurányi Ház

Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház mostanra meghatározó helyszíne lett a főváros kulturális életének, pezsgő színfoltja a kortárs művészeti közegnek.

Az egykori középiskola mintegy 6700 négyzetméteres impozáns épületének osztálytermei és tanári szobái próbatermekké és irodákká, műhelyekké és showroomokká, a tornatermek játszóhelyekké alakultak át, a sulibüféből pedig kávézó és galéria lett. Ami viszont változatlanul megmaradt, az a tehetséggondozás, a fiatalos légkör és az értékteremtés. Jelenleg napi szinten a Házban több mint hatvan tagszervezet, köztük 25 regisztrált előadó-művészeti, számos alkotó- és vizuális művészeti csoport, valamint egyéb civil szervezet dolgozik.

A Jurányi létrehozásával az volt a célunk, hogy egy stabil, közös otthont találjunk a független színházi és alkotóművészeti szektornak biztosítva a napi működéshez szükséges infrastrukturális hátteret. Szerettünk volna kialakítani a budai miliőben egy olyan kulturális centrumot, egy „kortárs művházat”, ahol a színházbarát fiatalok egy kávé mellett vagy akár egy színházi előadáson, kreatív gyerekfoglalkozáson vagy akrobatikus mozgásórán szívesen eltöltenek pár órát, ezáltal aktív közösségi élettel töltve meg újra az elhagyott oktatási intézményt.

A Jurányi több mint egy budai színház, alkotói és kreatív bázis, ahol a visszatérő repertoár, az évi 300 produkció mellett változatos művészeti, közösségi és oktatási programokkal találkozhatnak a látogatók. 2012-es megalakulása óta a Jurányi népszerűsége mind a független művészek, mind a közönség köreiben folyamatosan növekszik. Büszkék vagyunk arra, hogy mára bizonyos művészeti szakközépiskolákban érettségi tétel lett a Jurányi Ház.

Kapcsolódó események