Program
A város egyszerre fizikai tér, társadalmi konstrukció és kulturális lenyomat. Nemcsak az infrastruktúra vagy az épített környezet határozza meg, hanem azok a történetek, érdekek és feszültségek is, amelyek a használói között alakulnak ki. A városi terek szerveződését gyakran hatalmi struktúrák és intézményi döntések formálják, miközben ezek a terek a mindennapi élet, az együttélés és a találkozás helyszínei is.
Az este során a városi tér hozzáférhetőségét korlátozó privatizációs gyakorlatok ismertetésétől jutunk el az évente csak néhányszor felbukkanó lomtalanítás létjogosultságának kérdéséhez, de ezek mellett szó lesz a kurátori szemléletű építészetről és a városképünket folyamatosan meghatározó tervezőgrafikai döntésekről is.
Előadóink közös gondolkodásra invitálnak: hogyan értjük, használjuk és alakítjuk a várost – egyénenként és közösségként. Milyen mértékben tartoznak felelősséggel a köztér alakításában a politikai döntéshozók, az alkotók, illetve a társadalom magja, az ember? A városi lét megélése folyamatosan változik, nézetek ütköznek, narratívák eltérnek, de ezekről diskurzust folytatni mindenképpen érdemes.
𝗟𝗜𝗡𝗘𝗨𝗣:
_Parragh Péter //harmadéves designkultúra szakos hallgató//
A hatalom struktúrái, a struktúrák hatalma – Városi terek és privatizáció
_Gulyás Helga //másodéves designkultúra szakos hallgató//
Adaptív újrahasznosítás – Az építészet új lehetőségei
_Németh Márton és Füge Bori //másodéves designkultúra szakos hallgatók//
Atmoszféra és érzékelés: A tervezőgrafika városesztétikára gyakorolt hatása
_Ács Berta //harmadéves designkultúra szakos hallgató//
Tér, tárgy, identitás: A lomi és a lomok társadalmi élete Budapesten
MODERÁTOR: Albert Eszter //elsőéves designelmélet szakos hallgató//
Az est zárásaként dinamikus ütemek szólalnak meg a DJ pult mögül.
DJ: Boribuli //másodéves designkultúra szakos hallgató és legendás lemezlovas//
Helyszín
MANYI
Se nem foglaltház, se nem romkocsma, de mindenképpen olyan közösségi tér és kultúrgócpont, ami olyan egykori történelmi helyek hagyományát viszi tovább, mint a Kultiplex vagy a West Balkán.