Parallel Visions

2023-06-15T16:00:00.000Z  -  2023-06-30T16:00:00.000Z

Szeretettel meghívunk a PARALLEL VISIONS kiállítás megnyitójára, mely egyben a Werk Akadémia képzőművészeti menedzser szak hallgatóinak vizsgarendezvénye.

A kiállítás az aktuális művészeti trendek és a mesterséges intelligencia találkozását vizsgálja:a végzős hallgatói olyan kérdésekre keresik a választ, hogy milyen hatással van a mesterséges intelligencia a művészetre és milyen lehetőségeket rejt magában a képalkotás ezen új dimenziója.

A PARALLEL VISIONS a felkért képzőművészek alkotásai mellett olyan, mesterséges intelligencia által generált műveket mutat be, amelyek az eredeti művek leírásai alapján készültek, lehetőséget adva ezzel, hogy új és izgalmas módon gondolkodjunk a művészet és technológia kapcsolatáról.

Időpont: 2023. június 15. 18:00

Helyszín: a **Kubik Coworking **kiállítóterme (1137 Budapest, Jászai Mari tér 5-6.)

A kiállítást megnyitja: Dr. Kacsuk Péter, műgyűjtő, informatikus professzor

Kiállító művészek:

Benyovszky-Szűcs Domonkos, Brückner János, Gresa Márton, Gulyás Andrea Katalin, Herbert Anikó, Horror Pista, Koszorús Rita, Kun Fruzsina, Labrosse Dániel, Mindák Gergely, Murakami Patrick, Pólya Zsombor, Regős Benedek, Wirth Abigail

A Werk Akadémia végzős képzőművészeti menedzser hallgatói:

Bakos Katalin, Dr. Barcsik Barbara Anita, Beck Szilvia, B. Farkas Gergő, Braun Annamária, Czeglédi Hanna, Haramia Zsófi, Kelemen Milla Mandula, Lenkei Zita, Nagy Felícián, Nagy Zoltán, Németh Lilla, Roznai Nóra

Művészeti konzulens: Kigyós Fruzsina, kurátor, Ferenczy Múzeumi Centrum

Mentor: Löbl Krisztina, szakmai vezető, Werk Akadémia képzőművészeti menedzser szak

Arculatterv:** **Roznai Nóra

A PARALLEL VISION ingyenesen megtekinthető 2023. június 15-30. között, a Kubik Coworking nyitvatartási idejében.

Jun
15
-
Jun
30

Program

**PARALLEL VISIONS **

Képzőművészek és az AI alkotásai együtt szerepelnek a Werk Akadémia kiállításán

PARALLEL VISIONS címmel nyílik meg a Werk Akadémia képzőművészeti menedzser szak hallgatóinak idei vizsgakiállítása 2023. június 15-én.

A tárlat az aktuális művészeti trendek és a mesterséges intelligencia találkozását vizsgálja, különös tekintettel a képalkotás határaira és a művészet jövőjére. A Kubik kiállítóterében neves képzőművészek művei és az AI ezekre reflektáló alkotási együtt lesznek láthatóak.

A kiállítást Dr. Kacsuk Péter, műgyűjtő, informatikus professzor nyitja meg.

A Werk Akadémia idei végzősei vizsgálódásuk fókuszába a képalkotó alkalmazások és az AI által generált szöveges tartalmak a művészetre gyakorolt hatását helyezik. A létrejött kiállítás kiemelkedő jelentőségű a kortárs művészet világában, hiszen egy ma kiemelten fontos témát jár körül, kísérletet tesz arra, hogy bemutassa hogyan hat egymásra a technológiai fejlődés és a kreatív folyamatok, de emellett számos kérdést is felvet: Milyen hatással van a mesterséges intelligencia a művészet területére és milyen lehetőségeket rejt magában a képalkotás ezen új dimenziója? Mi lehet a művészet jövője a mesterséges intelligencia elterjedése következtében? Hol húzódik a határ ember és gép között a képalkotás során?

A PARALLEL VISIONS az emberi és gépi alkotásokon keresztül a nézőkkel közösen kíván platformot teremteni technológiáról való gondolkodásról, kreativitásról és a kortárs művészetről, amelynek középpontjában a művészeti munkamódszerek átgondolása, a történelem előtti tiszteletadás és a jövőjéről való gondolkodás áll. A felkért kortárs alkotókat a szervezők arra kérték, hogy a kiállítandó alkotásukról írjanak egy rövid szöveget, melyet különböző AI platformok saját nyelvi és képi világuk szerint önálló műveket létrehozva újraértelmeztek. Így a tárlaton nem csak a képzőművészek eredeti munkái lesznek láthatóak, hanem a mesterséges intelligencia ezekre reflexióként generált alkotásai is.

Ugyan a művészeti alkotófolyamat még mindig az emberi szerző jelenlétével kezdődik és végződik, felvetődik a kérdés, hogy a mesterséges intelligencia térnyerése újraértékelésre kényszerít-e bennünket? A gépi közreműködéssel létrejött művészet már az 1960-as évek óta létezik, amikor A. Michael Noll mérnök rávett egy IBM gépet, hogy különböző mintákat, motívumokat generáljon. Azóta eltelt több mint 60 év, és ma az önálló művészeti produktumokat létrehozó robotoktól a történelem legnagyobb festőit utánzó képgeneráló eszközökig az AI szinte teljesen áthatja a művészet tereit ezzel rengeteg lehetőséget teremtve és rengeteg kérdést felvetve.

A Werk Akadémia 2013-ban indította el képzőművészeti menedzser képzését, melynek célja, hogy az érdeklődők megismerjék a kortárs képzőművészet világát és a kurzust követően képesek legyenek önállóan is létrehozni izgalmas, innovatív és piacképes művészeti produktumokat. A képzés bemutatja a kortárs képzőművészet és a műtárgypiac nemzetközi és hazai trendjeit, intézményrendszerét, a szcéna legfontosabb szereplőit, valamint betekintést nyújt a művész, a galéria és a gyűjtő kapcsolatába, a műkereskedelem szervezeti és gazdasági rendszerébe, mindezt úgy, hogy közben jelentős gyakorlati tudást nyújt.

**A PARALLEL VISIONS június 15-30. között hétköznaponként ingyenesen látogatható a Kubik Coworking nyitvatartási idejében.  **

** Kiállító művészek: **

Benyovszky-Szűcs Domonkos, Brückner János, Gresa Márton, Gulyás Andrea Katalin, Herbert Anikó, Horror Pista, Koszorús Rita, Kun Fruzsina, Labrosse Dániel, Mindák Gergely, Murakami Patrick, Pólya Zsombor, Regős Benedek, Wirth Abigail

További információ a művészekről és műveikről a a kiállítás weboldalán és itt érhető el.

A kiállítás szervezői és kurátorai a Werk Akadémia képzőművészeti menedzser szak végzős hallgatói:

Bakos Katalin, Dr. Barcsik Barbara Anita, Beck Szilvia, B. Farkas Gergő, Braun Annamária, Czeglédi Hanna, Haramia Zsófi, Kelemen Milla Mandula, Lenkei Zita, Nagy Felícián, Nagy Zoltán, Németh Lilla, Roznai Nóra

Művészeti konzulens: Kigyós Fruzsina, kurátor, Ferenczy Múzeumi Centrum

Mentor: Löbl Krisztina, szakmai vezető, Werk Akadémia képzőművészeti menedzser szak

**Arculatterv: **Roznai Nóra

A kiállítás weboldala: https://parallelvisions.hu/

A kiállítás Facebook eseménye: https://fb.me/e/ZObTyrLM

Kapcsolat, további információ: [email protected]

Helyszín

Budapest

A legjobb dolgok Budapesten! Több középkori híd köti össze a város nevét adó 2 oldalát: Budát és Pestet. A Dunán való hajókázás remek módja annak, hogy Budapestet teljes pompájában láthasd.

Kapcsolódó események