Művészet, ami nem maradhatott a négy fal között

  • Lifestyle
  • Pop-up
  • Kiállítás
2024. 11. 15.

🔴 Budapest utcáin sétálva egyre több helyen jöhet szembe hollosleves művész munkája, aki egy nemzetközi projektben teremtett saját univerzumot. Utazásra hív minket a város körül, de ezúttal nemcsak paravánokon és kirakatokban, hanem kiállításokon is fellelhetőek lesznek képei!

Gyertek, és lessetek be a plakátok mögött rejlő világba! A művésszel, levessel beszélgettünk. 👨‍🎨

Kicsoda leves?

Hollós Levente "leves" grafikus és médiadesigner, aki a karantén idején kezdett el kilépni a digitális alkotás kereteiből, és a terveit fizikálisan is vászonra festeni. A mély, önreflektív időszak művészetterápiaként dolgoztatta meg képzeletét, amiből a mostani kollekció darabjai is születtek.

Mélylélektani séták eredménye ez a kiállításrendszer, ahol az alkotó körbejárta félelmeit és traumáit, azok feldolgozása pedig művészetté lett kezei között. Saját belső világából kifele tekintve néha egészen konkrét, néha pedig absztraktabb üzenetet hordozó műveket hozott létre, amikkel a járó-kelőkhöz szól a nagyvárosok zajában.

Az alkotás folyamata

Több szinten születnek meg leves alkotásai, hiszen elsőként digitálisan rajzol, szerkeszt és tervezi meg a koncepciót, majd ezt vászonra festve dolgozza újra a képet, sokszorosítva pedig plakátként kerül ki a nagyvilágba.

Az utcán elhelyezett plakátok háttértörténetét, az adott mű alkotási folyamatát, magyarázatát egy QR-kódon keresztül ismerhetjük meg: explicit módon szól így a befogadóhoz, de meghagyja a szabad interpretációt. Szín- és formavilágában a pop-art rikító jellege tükröződik, amivel játszadozva alkotta meg a társadalmi kritikákat és kérdéseket megfogalmazó műveit.

A kiállítás univerzuma

Elsőként nyáron, a Kolorádó fesztiválon tűntek fel leves munkái, ahol a toi-toi előtt várakozó sorbanállást lazította fel néha talán konfrontatív, máskor elgondolkoztató, de vizuálisan és tartalmilag is figyelemfelkeltő plakátaival. Szélesebb távlatokra evezve azóta három nagyvárosban, Bécsben, Belgrádban és Budapesten kerültek ki transzparensei.

A vizualitás másik eszközét megragadva a projektről készül egy dokumentumfilm is, ami beteljesíti majd a koncepció országhatárokat átívelő utazástörténetét a plakátolástól egészen a belső út feltárásáig.

Merre mozdul a teremtett világ?

Tartalmilag a kiállítási anyag főként társadalmi kérdésekkel és felkérdezéssel, tudatossággal, hedonizmussal illetve a kapitalizmussal foglalkozik. A művész szociális és saját érzelmi világával kapcsolatban állít fel és nyit meg kapukat, miközben a befogadót egy játékos, de mély utazásra invitálja.

Teremtett művészeti világának központi eleme az interaktivitás, a néző bevonása és részvétele a jelentésteremtésbe. Bár ez már ebben a felvonásban is így volt, az alkotó frissebb munkáiban egyre fontosabb szerepet kap majd. És ez még csak a kezdet...

Hol találkozhatunk leves munkáival?

A Kastner Kommunity kirakatában már elcsíphettétek az első installációt, jövő héttől pedig, ha betértek a kávézóba, kérhettek egy borítékot is a pultosoktól: ez egy kiadványt rejt, melynek segítségével egy plakátnéző városi sétára indulhattok!

Az első hivatalos kiállítást az Easy-ben kaphatjátok el, a második felvonásnak pedig a Telep ad majd otthont. Az eseményeket csatoltuk odalent 👇

⚡️Ha titeket is bevonzott leves teremtett univerzuma, kövessétek őt instagramon a friss infókért jövőbeli kiállításairól, a filmjéről és az általa felfedezett új utakról!

Szerző: Loósz Johanna