EZERARCÚ

2024-09-26T22:00:00.000Z  -  2024-10-07T22:00:00.000Z

Az előadást 3-4-5. osztályos tanulók számára ajánljuk.

Az előadás időtartama 90 perc.

Komplex színházi nevelési előadás (TIE)

Sep
26
-
Oct
07

Program

Mindenki a Hétfejű Tündérhez készülődik, hisz mindenkinek vágyai, kívánságai, megoldandó problémái vannak.

Ki egyforma akar lenni, ki különleges. Ki szépnek szeretné látni a világot, ki valóságosnak.

Ki az embereken, ki magán szeretne segíteni. Ám csak a Hétfejű Tündér tud mindent megoldani.

De hol lakik, hol székel, hol tanyázik?

Vajon a hozzá vezető út során mi minden történhet, ami talán a megérkezést feleslegessé is teszi?

Februári bemutatónkkal az alsó tagozatos korosztályt szeretnénk megszólítani, akiknek a kötelező olvasmányok listáján biztosan szerepel valamelyik Lázár Ervin mese.

Az előadás műfaja: Komplex színházi nevelési előadás (TIE)

A komplex színházi nevelési előadás során a zárt színházi jeleneteket bizonyos dramaturgiai pontokon kinyitjuk az adott osztály felé.

Ezáltal a klasszikus néző szerep mellett részvételiséget kínálunk, melyek során a felmerülő problémákat és dilemma helyzeteket megvitatjuk és közös gondolkodás, interakciók után folytatjuk tovább a színházi jelenetek sorát.

Az előadás fókusza: Lázár Ervin mesehőseivel együtt kalandozunk külső és belső világokban, és keressük a választ saját és közösségünk égető kérdéseire.

Szerencsés esetben rá is lelünk néhány válaszra, amik segíthetnek megtalálni a helyünket és a valódi utunkat az életben és a történetben egyaránt.

Helyszín

Magyar Színház

A Magyar Színház Budapest egyik legrégebbi teátruma, amely 1897 óta áll a Hevesi Sándor téren. Az eredetileg a Rákosi-Beöthy család által alapított színház kezdetben operettekkel hódította meg a közönséget, majd fokozatosan komoly prózai színházzá alakult. A 20. század folyamán számos átalakításon esett át; 1966-tól, az akkori Nemzeti Színház ideiglenes otthonaként, új formát kapott.

2000-től Pesti Magyar Színház néven folytatta tevékenységét, megőrizve a Nemzeti Színház hagyományait és értékeit. A társulat vezetése többször változott, és számos neves rendező és művész formálta arculatát.

2024 februárjától a teátrum visszatért eredeti nevéhez, és ismét Magyar Színház néven, új vezetés alatt működik: igazgatója Nagy Viktor, akinek munkáját Szabó Zoltán gazdasági igazgató, Eperjes Károly művészeti vezető és Rázga Miklós produkciós igazgató segíti.

A színház két játszóhelyen várja a nézőket: a nagyszínpad 665 fős nézőterével látványos előadásokat kínál, míg a Sinkovits Imre Színpad intimebb, 96 fős tere közelebb hozza a színészek játékát a közönséghez.

A Magyar Színház a klasszikus és kortárs irodalom kiemelkedő alkotásait mutatja be, különös figyelmet fordítva a családi és ifjúsági előadásokra. Történelmi múltja és folyamatos megújulása révén a hazai színházi élet meghatározó intézménye.

Kapcsolódó események