Nem vagyunk mi barbárok

2024-10-15T17:00:00.000Z

Táp Színház

Nem vagyunk mi barbárok

Húsba vágóan aktuális, groteszk társadalmi szatíra – középpontjában a menekültkérdéssel.

„Látszólag egy 21. századi... látszólag egy 21. századi... látszólag egy 20. századi... Nem. Inkább mai... Egy házaspár szomszédjába egy házaspár... új lakók... átjönnek, átmennek, a párok, barátkoznak, isznak, vitatkoznak, lapos tévé, rágcsa – ám 1 viharos éjszakán kopogtat egy... Az egyik pár kidobja, a másik pár nem dobja ki. De lám csak, krimi ez? Vagy mia...”

(A rendező a darabról)

Oct
15

Program

Barbara: Fullajtár Andrea

Mario: Dankó István

Linda: Pálos Hanna

Levente: Rajkai Zoltán

Szerző: Philipp Löhle

Fordította: Kerényi Gábor

Átdolgozta: Peer Krisztián

Díszlet, jelmez: Juhász Nóra

Dramaturg: Török Tamara

Dalszöveg: Máthé Zsolt

Fény: Balázs Krisztián

Hang: Balázs Márk

Maszk: Vég Attila

A rendező munkatársa: Fejes Vera

Rendező: Vajdai Vilmos

Köszönet: Berkeczi Liliána, Horkay Barnabás, Matisz Flóra, Pokorny Attila, Szathmáry Judit, Tóth László, Török Marcell, Vadas Zsófia Tamara, Végh Ildikó, Táp Színház

Az előadásban erős, villogó fényhatásokat alkalmazunk.

Az előadás a szerző, a Rowohlt Theater Verlag, Reinbek bei Hamburg és a Creativ Média Színházi Ügynökség és Kult. Szolg. Bt., Budapest engedélyével jött létre.

Támogató: Goethe Intézet

16+

Helyszín

Jurányi Ház

Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház mostanra meghatározó helyszíne lett a főváros kulturális életének, pezsgő színfoltja a kortárs művészeti közegnek. Az egykori középiskola mintegy 6700 négyzetméteres impozáns épületének osztálytermei és tanári szobái próbatermekké és irodákká, műhelyekké és showroomokká, a tornatermek játszóhelyekké alakultak át, a sulibüféből pedig kávézó és galéria lett. Ami viszont változatlanul megmaradt, az a tehetséggondozás, a fiatalos légkör és az értékteremtés. Jelenleg napi szinten a Házban több mint hatvan tagszervezet, köztük 25 regisztrált előadó-művészeti, számos alkotó- és vizuális művészeti csoport, valamint egyéb civil szervezet dolgozik. A Jurányi létrehozásával az volt a célunk, hogy egy stabil, közös otthont találjunk a független színházi és alkotóművészeti szektornak biztosítva a napi működéshez szükséges infrastrukturális hátteret. Szerettünk volna kialakítani a budai miliőben egy olyan kulturális centrumot, egy „kortárs művházat”, ahol a színházbarát fiatalok egy kávé mellett vagy akár egy színházi előadáson, kreatív gyerekfoglalkozáson vagy akrobatikus mozgásórán szívesen eltöltenek pár órát, ezáltal aktív közösségi élettel töltve meg újra az elhagyott oktatási intézményt. A Jurányi több mint egy budai színház, alkotói és kreatív bázis, ahol a visszatérő repertoár, az évi 300 produkció mellett változatos művészeti, közösségi és oktatási programokkal találkozhatnak a látogatók. 2012-es megalakulása óta a Jurányi népszerűsége mind a független művészek, mind a közönség köreiben folyamatosan növekszik. Büszkék vagyunk arra, hogy mára bizonyos művészeti szakközépiskolákban érettségi tétel lett a Jurányi Ház.

Kapcsolódó események