Párizs zenéje és táncai a századfordulón
A világ legnagyobb gyűjteményeinek kincseit egy térben bemutató Micro-Folie virtuális múzeum március 7-20. között tekinthető meg a Zene Háza előcsarnokában, az installációhoz két ismeretterjesztő előadás is kapcsolódik Katona Júlia művészettörténésszel. A második alkalom témája: Párizs zenéje és táncai a századfordulón. Hogy milyen volt a századforduló párizsi tánckultúrája? Kik voltak a legkiemelkedőbb, legismertebb szereplői? Mennyire voltak sikeresek a kísérleti jellegű táncelőadások?

Program
A századforduló Párizsa olyan izgalmas világ, ami még mindig tartogat újdonságot számunkra. A zenei sokszínűség új táncműfajok megjelenésével társult, amelyek képző- és iparművészeti alkotások témáiként is szolgáltak. Olyan műfajok váltak népszerűvé, mint a kánkán, a tango, és olyan kísérleti jellegű, mozdulatművészeti produkciók születtek, mint Loie Fuller Szerpentintánca.
Magyar Zene Háza
Kiállítás – Koncert – Beavatás A Magyar Zene Háza nem egy hagyományos múzeum vagy koncertterem. Három vállalt feladatán keresztül - múzeum, oktatás és előadóművészet – a látogatók aktív bevonásával hozza közelebb a zenét az érdeklődők számára. Gyermekközpontú szemléletével, zenepedagógiai programkínálatával izgalmas zenei birodalmat teremt. Az összetett zenei kínálatot a Sou Fujimoto japán sztárépítész által tervezett épület három szintje is támogatja. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállító tér átfogó zenetörténeti sétáknak ad helyet. A park szintjén kialakított Koncert- és Előadóterem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz kínál zenepedagógiai termeket.