Fembook kiállítás kísérőprogramok
A csoportos kiállítás június 6-ig megtekinthető. Ebben az időszakban a Fembook témájához kapcsolódó programokra is várjuk az érdeklődőket.

Program
📖 2025. április 24-én nyílt meg a második photobook műhely tagjainak csoportos kiállítása. A kiállításon a résztvevők műveivel, egy közösen összeállított könyv makettjével, valamint a munkafolyamattal ismerkedhetnek meg a látogatók.
📖 2024 novemberében indult el a második photobook műhely, melynek célja egy kollektív kiadvány, a Fembook létrehozása volt. A műhely arra hívta a résztvevőket, hogy kritikai megközelítéssel egy a patriarchális társadalmi szemléleten túlmutató kép- és fogalomtárat állítsanak össze. A közös photobook 15 fogalom vizuális és szöveges feldolgozásával foglalkozik.
A választott fogalmak a következők voltak: gondoskodás, hallgatás, patriarchátus, férfiasság ‹–› nőiesség, queer, érzékenység, szeretet, egyenlőség, munka, dominancia, harmónia, szolidaritás, függetlenség, diverzitás, közösség.
Azért választottuk ezt a témát, mert tapasztalataink szerint a patriarchátus mint hatalmi rendszer akadályozza a társadalomhoz és a természethez fűződő szolidáris és támogató viszonyunkat. Magyarországon működő női kollektívaként különösen fontos volt számunkra, hogy csatlakozzunk a patriarchátus elleni küzdelemhez.
📖 A tízalkalmas műhely során a résztvevők megismerkedtek a választott fogalmak elméleti hátterével, majd művészeti eszközök segítségével dolgozták fel őket. A fogalmakhoz készített képsorozatokat, valamint a hozzájuk írt, szubjektív fogalommagyarázatokat lehet megtekinteni a kiállításon. Emellett a fogalmakhoz tartozó szakirodalmi gyűjtés és az egyelőre fel nem dolgozott három fogalom is helyet kapott a kiállítótérben.
‼️ A kiállítás június 6-ig megtekinthető a tér nyitvatartási idejében (H-P: 14.00-18.00).
Ebben az időintervallumban a Fembook témájához kapcsolódó programokra várjuk érdeklődőket.
👉 Kísérő programok:
🌞 Május 15., 18.00 – 19.30
Tárlatvezetés a műhelytagokkal
A tárlatvezetés során Puszt Zsófi, a műhely vezetője mesél a féléves munkafolyamatról, majd az eseményen résztvevő műhelytagok mesélnek a munkájukról. Az interaktív vezetés során a látogatók is kérdezhetnek a tagoktól, valamint a műhely vezetőjétől.
🌞 Május 29., 18.00 – 20.00
Olvasókör a műhelytagokkal
A Fembook műhely munkafolyamatának első lépése a 15 fogalom kiválasztása volt. Ezeket a Lehetőségek tere csapata közösen választotta ki, majd Flora Nagy és Szabó Zsófi – akik ebben az időszakban szakmai gyakorlatukat töltötték a térben – gyűjtöttek a fogalmakhoz szakirodalmat. A műhely második alkalmán ezekkel a szövegekkel dolgoztunk, és a gyűjtés a munkafolyamat végéig fontos inspirációs forrás volt a műhelytagok számára. Éppen ezért a kiállítótér közepén is elhelyeztük őket egy szőnyegen, ahol kényelmesen, párnákon ülve olvashatja a látogató a szövegeket. Így mindenki betekintést nyerhet a munkafolyamat kezdeti szakaszába, valamint a látogatókat arra is invitáljuk, hogy részt vegyenek a kimaradt három fogalom értelmezésében.
A közös olvasás során ezeket a szövegeket tanulmányozzuk, majd ehhez kapcsolódóan mesélnek a tagok munkáikról.
Facilitál: Puszt Zsófi, a műhely vezetője
🌞 Június 6. 18.00-20.00
Finisszázs és szakértői beszélgetőkör
A kiállítás záróeseményének első felében egy rövid tárlatvezetésen mutatjuk be a kiállítást. Ezt követően szakértőkkel közösen beszélgetünk a patriarchális társadalmat meghaladó kezdeményezésekről, feminista művészetről és művészetpedagógiáról, illetve arról, hogy a kiállításon található fogalmak hogyan jelennek meg a mindennapokban és a feminista filozófiákban.
👤 Meghívott vendégek:
Balogh Orsi, feminista aktivista, TILOS Rádió „Be your own sugar daddy” (magyarul: „Légy önmagad cukrosbácsija”) műsorvezetője, színésznő
Thury Lili, feminista művész, aktivista, művészet oktató
További beszélgetőtársak hamarosan.
Az események ingyenesek és nyilvánosak, minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Práter 63 // Lehetőségek tere
A Lehetőségek tere egy kulturális – oktatási program és közösségi tér, ami fiataloknak és fiatal felnőtteknek (16-35 évesek) nyújt lehetőséget képzések és projektek formájában a kritikai gondolkodás és párbeszéd közös gyakorlására, találkozásra, élményalapú tanulásra és alkotásra.