OLIVER!

2024-01-19T23:00:00.000Z  -  2024-02-24T23:00:00.000Z

Rendező: SZENTE VAJK Jászai Mari - díjas

Jan
19
-
Feb
24

Program

Egy viharos éjszakán egy fiatal lány a mudfogi dologházban megszüli gyermekét, majd meghal. Az árva a Twist Olivér nevet kapja. A fiatal Olivér hányódtatott sorsa elől Londonba menekül, ahol zsebtolvajok bandája veszi pártfogásába, melyet Fagin irányít. Olivért megtanítják a tolvajlás művészetére, ám már az első próbatételen elbukik. Sorsa váratlanul jóra fordul, amikor egy gazdag úriember a házába fogadja. A történet azonban itt még nem ér véget, bűnöző cimborái ismét felbukkannak, hogy visszarántsák az alvilágba… Vajon sikerrel járnak?

Az Oliver! musicalt Charles Dickens nagysikerű regénye ihlette. Az író a kis Olivér alakjában az emberi jóság örök érvényű elvét kívánta megformálni, amely minden gonosszal szembeszáll, és a végén teljes diadalt arat. Lionel Bart világhírű musicaljét 1960-ban mutatták be a londoni West Enden. A darabot nemsokkal később már a Broadway-n adták elő.

Figyelem: Felhívjuk figyelmét, hogy előadásban olykor füstöt, pirotechnikát, és erős hanghatásokat alkalmazunk. Stroboszkóp használata miatt az előadás megtekintése terhes anyáknak, epilepsziásoknak, valamint pacemakerrel rendelkezőknek nem javasolt!

A produkció bemutatását a Music Theatre International engedélyezte. Az engedélyeztetését az Hartai Zenei Ügynökség közvetítette.

Helyszín

Magyar Színház

A Magyar Színház Budapest egyik legrégebbi teátruma, amely 1897 óta áll a Hevesi Sándor téren. Az eredetileg a Rákosi-Beöthy család által alapított színház kezdetben operettekkel hódította meg a közönséget, majd fokozatosan komoly prózai színházzá alakult. A 20. század folyamán számos átalakításon esett át; 1966-tól, az akkori Nemzeti Színház ideiglenes otthonaként, új formát kapott.

2000-től Pesti Magyar Színház néven folytatta tevékenységét, megőrizve a Nemzeti Színház hagyományait és értékeit. A társulat vezetése többször változott, és számos neves rendező és művész formálta arculatát.

2024 februárjától a teátrum visszatért eredeti nevéhez, és ismét Magyar Színház néven, új vezetés alatt működik: igazgatója Nagy Viktor, akinek munkáját Szabó Zoltán gazdasági igazgató, Eperjes Károly művészeti vezető és Rázga Miklós produkciós igazgató segíti.

A színház két játszóhelyen várja a nézőket: a nagyszínpad 665 fős nézőterével látványos előadásokat kínál, míg a Sinkovits Imre Színpad intimebb, 96 fős tere közelebb hozza a színészek játékát a közönséghez.

A Magyar Színház a klasszikus és kortárs irodalom kiemelkedő alkotásait mutatja be, különös figyelmet fordítva a családi és ifjúsági előadásokra. Történelmi múltja és folyamatos megújulása révén a hazai színházi élet meghatározó intézménye.

Kapcsolódó események