Váradi András kurátori tárlatvezetése A múlt megjövendőlése – A Zohar Studios fotói Stephen Berkman interpretációjában című kiállításon
A tárlatvezetés az 1860-as évek New Yorkjába visz vissza minket. Itt működött a mára a felejtés homályába vesző Zohar Studios nevű fényképész-műterem.

Program
Stephan Berkman amerikai fotótörténész-fotóművész húsz évi munkával szedte össze a Zohar Studios hagyatékát - kinyomozta, hogy Shimmel Zohar kelet-európai zsidó bevándorló mikor szállt partra, hol volt és hogyan volt berendezve a stúdió, ahol az álomszép, szépiabarna színben tartott felvételek készültek, amelyek nem csak portrék, hanem gyakran meghökkentő, néha kifejezetten humoros életképek. Ezek a képek a gazdag tónust és a hihetetlenül jó felbontást biztosító nedves kollódiumos eljárással készültek. A kiállítás Stephen Berkman szerint sehol a világon nem lehetne jobb helyen, mint a Mai Manó Házban hiszen a Zohar fotográfiák egy ugyanolyan napfényműteremben születtek meg, 160 éve, mint amilyen itt a házban teljes pompájában látható.
Ha a látogatót valamiféle álomszerű, kicsit bizonytalan érzés keríti hatalmába, és nem tudja hogy a valóság és a fikció között éppen hol jár, akkor ne törődjön vele - ez része a műélvezetnek.
Váradi András
Váradi András biokémikus, idejének legnagyobb részét nem fotográfiák felfedezése, hanem orvos-biológiai kutatások töltik ki. Kis kutatócsoportot vezet egy természettudományi kutatóintézetben és meszesedési betegségek molekuláris alapjaival foglalkozik.
A korlátozott férőhely miatt az eseményen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház
A nyolcszintes épület 1894-ben készült el, Mai Manó fotográfus megrendelésére. 1931-ben a fényképész fiától megvásárolta Rozsnyai Sándor zeneszerző és felesége Rozsnyai (született Senger) Mici, művésznevén „Miss Arizona”. Ők építették az addig üres udvarba a három szintes Arizona mulatót. Ez 1944-ig működött, amikor is a tulajdonosokat elhurcolták. A háború után az épület a legkülönfélébb célokat szolgálta, iskola, bemutatóterem volt, majd a Magyar Autóklub budapesti szervezete használta 30 éven át. A Magyar Fotográfiai Alapítvány 1996-tól kezdve tudta kivásárolni a bérleti jogokat a bent lakó bérlőktől. A félemeleti Mai Manó Galéria 1995-ben, a Magyar Fotográfusok Háza az I. és II. emeleten 1999. március 18-án nyílt meg benne. (Megnyitotta Nádas Péter író.)