Program
Az előadás időtartama: 45 perc – 1 felvonásban
Miért pont az a az abc első betűje és miért a zs az utolsó? Ki alakította így és miért nem lehet ez másként? Mi lenne, ha mégis máshogy lenne? Mi történne akkor, ha egyszer a betűk összekeverednének és messzire szaladnának? Egy olyan világba, ahol csakis ügyességgel, furfanggal és csapatmunkával lehet visszaállítani a rendet.
Kalandra fel, vár rád az abc küldetés. Hajózd át a nyílt óceánt a magánhangzók megmentéséért, fedezd fel a titkos szigetet, ahol a mássalhangzók partot értek, vágj keresztül a vad dzsungelen és engeszteld ki a sértődött y-t, de vigyázz, a szókalózok lesben állnak és zsákmányra vadásznak.
A küldetés végére igazi hősi diadalokkal és megannyi új ismerettel gazdagodhatsz.
Alkotók
Látványtervező: Kolostori Gábor
Jelmez: Kovács Yvette Alida
Világítás Tervező: Vajda Péter
Video Animáció Tervező: Papp Zoltán Gábor
Video Programozó: Drozda József
Grafikus: Dudás Győző
Zene: Kovács Adrián
Ügyelő: Tóth Flamina
Vizuális Rendezőasszisztens: Kolostori Ráhel
Rendezőasszisztens: Juhász Andrea
Video Animáció Rendező: Kolostori Gábor
Rendező: Pál Tibor
Magyar Színház
A Magyar Színház Budapest egyik legrégebbi teátruma, amely 1897 óta áll a Hevesi Sándor téren. Az eredetileg a Rákosi-Beöthy család által alapított színház kezdetben operettekkel hódította meg a közönséget, majd fokozatosan komoly prózai színházzá alakult. A 20. század folyamán számos átalakításon esett át; 1966-tól, az akkori Nemzeti Színház ideiglenes otthonaként, új formát kapott. 2000-től Pesti Magyar Színház néven folytatta tevékenységét, megőrizve a Nemzeti Színház hagyományait és értékeit. A társulat vezetése többször változott, és számos neves rendező és művész formálta arculatát. 2024 februárjától a teátrum visszatért eredeti nevéhez, és ismét Magyar Színház néven, új vezetés alatt működik: igazgatója Nagy Viktor, akinek munkáját Szabó Zoltán gazdasági igazgató, Eperjes Károly művészeti vezető és Rázga Miklós produkciós igazgató segíti. A színház két játszóhelyen várja a nézőket: a nagyszínpad 665 fős nézőterével látványos előadásokat kínál, míg a Sinkovits Imre Színpad intimebb, 96 fős tere közelebb hozza a színészek játékát a közönséghez. A Magyar Színház a klasszikus és kortárs irodalom kiemelkedő alkotásait mutatja be, különös figyelmet fordítva a családi és ifjúsági előadásokra. Történelmi múltja és folyamatos megújulása révén a hazai színházi élet meghatározó intézménye.