Varázsmese

2024-02-22T23:00:00.000Z

Interaktív digitális színházi előadás

Az előadást általános iskolák 1-2-3. osztályos tanulók számára ajánljuk.

Feb
22

Program

VARÁZSMESE

Avagy próbatételek és hőstettek a magyar népmesék birodalmában

Hurrá, elkészült Az ABC küldetés folytatása! A Pesti Magyar Színház nagysikerű, több, mint 200 teltházas előadást megélt interaktív gyermekeknek szóló produkcióhoz hasonlóan, egy újabb fantasztikus és játékos kalandra hívjuk az általános iskola 1-2-3. osztályos kalandorokat!

Ezúttal nem a tengeren hajózunk, hanem a magyar népmesék varázslatos világában barangolunk, csodás élőlények és bátor hősök között. Mindenkinek a furfangjára és ügyességére szükség lesz, hogy leküzdjük a váratlanul előbukkanó akadályokat és dicső hőstetteket hajthassunk végre! Fiatal barátom, lehet, hogy az egyik pillanatban egy csavaros ötletet, a másik pillanatban pedig a fürgeségedet kell használni! Gyere és kalandozz velünk és legyünk részesei együtt ennek a nem mindennapi varázskalandnak!

SZEREPOSZTÁS

Bojtár................................................... Fazekas László / Papp Domonkos / Penke Soma

Fügemadár.......................................... Péteri Lilla / Nagy Petra

Fügemadár cower............................... Lestyán Luca

Kádár hangja....................................... Barsi Márton

Fazekas hangja................................... Tóth Géza Gergő

Felvételről közreműködik..................... Kovács Lotti

ALKOTÓK

Látvány: KOLOSTORI GÁBOR

Jelmez, berendezés, kellék: KOVÁCS YVETTE ALIDA

Világítástervező: VAJDA PÉTER

Videó animáció tervező: PAPP ZOLTÁN GÁBOR

Programozás, szenzorok: DROZDA JÓZSEF

Grafikus: TÖRÖK ESZTER

Zenei vezető: SZEMENYEI JÁNOS

Zenei szerkesztő, zeneszerző, hangszerelés: SZEMENYEI JÁNOS

Ügyelő: GOMBKÖTŐ BOGLÁRKA

Vizuális rendezőasszisztens: SALÁTA MÁTYÁS

Rendezőasszisztens: LESTYÁN LUCA

Videó animáció rendező: KOLOSTORI GÁBOR

Rendező: PÁL TIBOR

Helyszín

Magyar Színház

A Magyar Színház Budapest egyik legrégebbi teátruma, amely 1897 óta áll a Hevesi Sándor téren. Az eredetileg a Rákosi-Beöthy család által alapított színház kezdetben operettekkel hódította meg a közönséget, majd fokozatosan komoly prózai színházzá alakult. A 20. század folyamán számos átalakításon esett át; 1966-tól, az akkori Nemzeti Színház ideiglenes otthonaként, új formát kapott.

2000-től Pesti Magyar Színház néven folytatta tevékenységét, megőrizve a Nemzeti Színház hagyományait és értékeit. A társulat vezetése többször változott, és számos neves rendező és művész formálta arculatát.

2024 februárjától a teátrum visszatért eredeti nevéhez, és ismét Magyar Színház néven, új vezetés alatt működik: igazgatója Nagy Viktor, akinek munkáját Szabó Zoltán gazdasági igazgató, Eperjes Károly művészeti vezető és Rázga Miklós produkciós igazgató segíti.

A színház két játszóhelyen várja a nézőket: a nagyszínpad 665 fős nézőterével látványos előadásokat kínál, míg a Sinkovits Imre Színpad intimebb, 96 fős tere közelebb hozza a színészek játékát a közönséghez.

A Magyar Színház a klasszikus és kortárs irodalom kiemelkedő alkotásait mutatja be, különös figyelmet fordítva a családi és ifjúsági előadásokra. Történelmi múltja és folyamatos megújulása révén a hazai színházi élet meghatározó intézménye.

Kapcsolódó események